• Reklam
MERHABA...
Muhammed İKBAL

Muhammed İKBAL

MERHABA...

22 Haziran 2016 - 12:41

MERHABA...

Hareket ve değişim dolu hayat serüvenimde yeni bir durak olarak Hendek Medya Haberin kiracısıyım. Gençlik yıllarımızdan bu yaşımıza Sakarya'da Seçim meydanlarından, Miting meydanlarından, kongre salonlarından, Cezaevi koğuşlarından, Dernek yöneticiliğinden, Siyaset yöneticiliğinden gazete sayfalarına uzanan uzun bir yolculuk bizimkisi...

Bir Kalemim var, bir de Vicdanım. Başarabilirsem Hendek Medya'da Siyasetin nabzını tutmaya çalışacağım Ulusal konular, Sakarya ve Hendek ile ilgili yazılar kaleme alma çabasında olacağım.
Ne bir hobim var ne de bir fobim. Ne bir Hesabım var ne de Kalemimin benden başka bir sahibi. Hendek için iyiyi doğruyu yazmaya gayret edeceğim. Gazetenin bugünkü sayısı ile okurlarımıza kısa bir Merhaba diyerek başlıyorum. Ramazan ayının feyiz ve bereketi ile yürekten bir Merhaba diyerek hayırlı Ramazanlar diliyorum.

Son dakikada ödev yetiştiren ve sınava çalışan öğrencilerden biri oldum hep. Birçok sınavın sonuçları başarısız olsada, sınav başvurum da bu öğrenci toteminden bağımsız değildi. Başvuru tarihinin son gecesi doldurmuşumdur hep başvuru formlarını. Bu yazıyı da aynı alışkanlık ışığında yazıyorum. Tabii son dakikaların uğuruna inanarak hevesle ve heyecanla…  Ancak daha önceki son dakika totemlerimden bir farkı var bu yazının. Artık son dakikaların uğuruna inanan bir öğrenci olarak değil de bir gazeteci yazar adayı olarak deneyimliyorum bu heyecanı. Siz değerli okurlarımızın desteği ile Sınav sonuçlarından farklı olarak yazarken başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum.
Türkiyemizde, Sakaryamızda ve Hendek'imizde yaşanan gelişmelerin değerlendirmesini yapmaya çalışacağım. Yanlış varsa ona yanlış, doğruya da erdemli bir duruşla doğru deme gayreti içinde olacağım.
Bireysel kişisel hayat çerçevesinde tâbiiki bir taraf olma halimiz var.  Ancak kalemi elimize aldığımızda tarafsız olma bilinci ile saygı çerçevesinde fikirlerimizi siz değerli okurlarımıza sunmaya çalışacağım.
Elbetteki kişisel bir yaşam tarzım ve özel bir hayatım var. Fakat burada bir köşe yazarı olarak yazıyorum. O nedenle polemiklere açığım, hatta bunu isterim de....  Şahsıma ve yazılarıma yönelik eleştiri ve düşüncelerinizi tarafıma mail yolu ile ulaştırmanız halinde mutlaka dikkate alacağımı belirterek, şimdiden saygılar sunuyor daha nice Ramazan aylarına, birlik ve beraberlik içinde kavuşmamızı temenni ediyorum.
Selam ve dua ile...

Bu yazı 1209 defa okunmuştur .

Son Yazılar