• Reklam
İHANET VE SADAKAT
Muhammed İKBAL

Muhammed İKBAL

İHANET VE SADAKAT

24 Temmuz 2016 - 14:28

İHANET VE SADAKAT 

Ortadoğu'daki hızlı hamlelerden bahsederek bekleyelim ve görelim demiştim. Ama beklemeye pek fırsat bulamadık. hamleler o kadar hızlıki ne olduğunu anlamadan bir gece de DARBE ile başbaşa kaldık ve sadece ama sadece MİLLETİN karşı duruşu ile bu tehlikeyi atlattık. 
Artık bu sıcak gelişmenin üstünden bir hafta geçmiş durumda şimdi den sonra darbenin stratejik boyutuna inmeye gerek yok. Zira ulusal basın kesintisiz olarak enine boyuna bütün derinlikleri gözler önüne seren gerçekleri gösteriyor. 


İhanet ve sadakatin nasıl birbirine zıt kavramlar olduğunu biliyoruz ama bu kadar kardeş olduğunu bu darbe de öğrendik. Tıpkı kazanmak ve kaybetmenin kardeş olduğu gibi. Öylesine acı bir tablo ile karşı karşıya kaldık ki yıllarca Türk Kürt sarmalında kardeşi kardeşe vurduruyorlar dediğimiz o mecazi yaklaşımın insanda vücut bulduğu anlara gözlerimiz dolarak canlı şahit olduk. Düşünmek bile ürkütüyor iki kardeşin düşman olup farkında olmaması. Peki ya izole olma kısmına ne diyebiliriz. Aslında hayinsin ama KAHRAMAN görünmeyi başarabiliyorsun. Genelkurmay Başkanı ile birlikte esir alınmış süsü vermek ustaca bir izole şekli.  
Açık konuşmak gerekirse darbe nin ilk saniyelerinden milletin toplanmasına kadar her anı dakika dakika yaşamış ve başından sonuna kadar hiçbir şekilde ürpermeden milleti meydana toplayan bir kardeşiniz olarak iki gerçeği öğrenince çok korktum.  
Birincisi Başkomutanın yaverlerinin ihaneti, ikincisi en yakınındaki Generallerin  Genelkurmay Başkanını esir alıp iş tutmayınca onunla birlikte esirmiş gibi davranması. İhanet başımızda olmasına rağmen kendini ustaca gizlemiş, 
Hayin planın devlet içine Bu kadar sızmış olması gerçeği insanın kanını donduruyor.
Devlet kime nasıl güvenecek.
Bir yandan da hayin lerin sayılarına ve bulundukları görevlere baktığımızda, aslında paralel yapı devlet içine sızmamış, Devlet paralel içine sızmış ve bunu farkeden paralel darbe girişimi ile duruma müdahale etmiş diyesi geliyor insanın.
Neyseki  15 Temmuz gecesi yaşanılan alçak darbe girişiminin tüm kirli yönlerinin, iki yüzlülüklerinin öyle uzun uzadıya gizli kalacağını sanmıyorum.
OHAL durumu bitmeden herşeyin aydınlatılacağına inanıyorum. 
İyi tarafından bakacak olursak şimdiden sonra terör ile mücadelede daha etkili olan bir Türkiye görmek mümkün olacaktır. İstanbul, Ankara gibi şehirlerimizde nasıl bomba patlayabilir, Terör neden bitmiyor gibi soruların cevabı da bu ihanet ağında gizli. 


* Günün Sözü *
Senin iyiliğini isteyen kimse, yoldaki dikeni sana söyleyendir. Yolunu kaybedene iyi gidiyorsun diyen de zalimdir.
ŞİRAZLI SADİ

Bu yazı 1400 defa okunmuştur .

Son Yazılar