• Reklam
Durmak Yok Normalleşme ye Devam..
Muhammed İKBAL

Muhammed İKBAL

Durmak Yok Normalleşme ye Devam..

05 Temmuz 2016 - 23:13

[21:50, 5.7.2016] Muhammet Camci: Türkiye bölgedeki varlığını artık iyice hissettirmeye başladı ve Ortadoğu'da Türkiye nin olmadığı hiçbir formülün tutmayacak olduğunu yaşatarak tecrübe ettir di.
Öyleki başta  ABD olmak üzere Batı devletleri TÜRKİYE  ile ilişkilerinde iyileşme süreçlerinin yollarını aramaya başladılar. Yeni dönemde özellikle ABD ile ilişkilerde de olumlu gelişmeler olacak gibi görünüyor. Hem Türkiye'nin hem de İslam âleminin lehinedir bu normalleşme ve iyileşme süreçleri, zira Türkiye'nin İslam toplumlarının çoğunluğu için tek umut olduğunu hiç bir zaman aklımızdan çıkarmayalım....

***

Hendek te güzel ve serin bir Ramazan ayını geride bıraktık. Tutulan Oruçlar, kılınan Namazlar, okunan Hatimler, kılınan Teravih ler ile şimdi Güle güle ya Şehri Ramazan diyiyoruz. Rabbim ilçe olarak kolu komşumuz ile eş dost akrabalarımız ile daha nice Ramazan aylarına kavustursun bizleri. 
Bu vesile ile bir kez daha Ramazan Bayramının tüm İslam alemi için Hayırlara Vesile olmasını temenni ediyorum....

***

Bir kısa sözümüzde Ramazan ayının berketinin feyiz inin farkında olmayarak fitne fucur peşin de koşan müslüman kardeşlerimize olsun. 
Müslüman fitne yapmaz fitne görünce orada durmaz.  

Herkes elini yumruk yapmış, işaret parmağıyla karşısındaki rakibini işaret ediyor, sallıyor parmağını bağıra bağıra:

"İşte  şunu yaptı " "Bunu yaptı " diyor... Parmağıyla hep rakibini işaret ediyor, ve suçluyor !!!
Hiç kimse işaret parmağını karşısındakini göstererek salladığında, diğer üç parmağının kendisini işaret ettiğini görmüyor...
Bakın arkadaşlar bir gün o üç parmağınız dile gelir bir deliye bütün bildiklerini anlatır.  O deli de Ramazan davulcusu gibi başlar bağıra bağıra anlatmaya öğrendiklerini. elinizdeki  o üç parmak bir tercüman bulursa o zaman bu millet bir küçük hata yaparak yanliş yere araba park etmek ile üç parmağınız ın gösterdikleri arasında ki o devasa farkı daha net görür  ve daha nice büyük farkları duymaya başlar. Benden söylemesi fazla parmak sallamayın hemşerim. Bu arada bende bir miktar deli sayılırım ama o deli ben değilim peşinen belirteyim.
Benden size küçük bir tavsiye içinde yaşadığınız Dünya'ya uyum sağlayın ve sizde Normalleşin...

Bu Güzide Müslüman Toplum için de Müslüman ca yaşama temennisi ile Hayırlı Bayramlar Diliyorum.
[21:50, 5.7.2016] Muhammet Camci

Bu yazı 1480 defa okunmuştur .

Son Yazılar