• Reklam
En Güzel Okul Binalarını Yapmaya Hazırız

En Güzel Okul Binalarını Yapmaya Hazırız

Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Toçoğlu,

09 Mayıs 2016 - 16:45

En Güzel Okul Binalarını Yapmaya Hazırız

Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Toçoğlu, şehir merkezinde yer alan 3 okulun taşınması ile ilgili olarak, “Okullar konusunda aşırı nostaljik düşünmeye gerek yok. Asıl konuşmamız gereken konu, çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görmesi meselesidir. Eğer şartlar oluşursa Büyükşehir Belediyesi olarak en donanımlı okulları yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen oturumda ilave 9 gündem ile birlikte 76 madde karara bağlandı. Toplantıda şehir merkezinde yer alan 3 okulun taşınması ile ilgili olarak gündem dışı açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, şartların oluşması durumunda yeni okul binaları inşa etmek konusunda gerekli adımları atmaya hazır olduklarını kaydetti.

 

Okulların Taşınması

Başkan Zeki Toçoğlu, “Okullar konusunda aşırı nostaljik düşünmeye gerek yok. Mevcut okullarda ikili eğitim görülüyor. Asıl konuşmamız gereken konu; çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görmesi meselesidir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bize bu konuyla ilgili bir teklif geldi. Eğer şartlar oluşursa Büyükşehir Belediyesi olarak en donanımlı okulları yapmaya hazırız” dedi.

 

4,5 Kilometrelik Yeni Yol

Erenler’de yeni açılacak olan 4,5 kilometrelik bulvar için konuşan Başkan Toçoğlu, “Yerleşim bölgelerinde yeni yollar açmak artık çok zor bir hal aldı. Erenler’deki bu yol yaklaşık 4 yıldır gündemimizde. Baktığınız zaman Türkiye’de kamulaştırmalar büyük bir problem haline geldi. Bilirkişiler dolayısıyla yeni bulvar güzergahındaki işlerimiz aksıyor. Vatandaşlarımızla diyalog halindeyiz. Gerekli teklifleri yapıyoruz. İnşallah bu konuyu da en kısa süre içerisinde aşacağız” diye konuştu.

 

Mayıs Meclisi

Büyükşehir Mayıs Meclisi’nde 76 madde görüşüldü. Oturumda ilk 22 madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan geldiği şekilde oy birliğiyle kabul edildi. MHP Grubu 8. maddeye ret oyu verirken; 15. maddenin ise 9, 10 ve 11. fıkraları komisyona geri gönderildi. 23 ve 49. maddeler arasındaki toplam 27 madde ile 67 ve 76. maddeler arasındaki 9 madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi. 50. madde İmar ve Bayındırlık ile Ulaşım Komisyonuna, 51 ile 52. maddeler Plan ve Bütçe ile Ulaşım Komisyonuna, 53. madde Plan ve Bütçe ile Sağlık Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi. Ayrıca 54 ile 66. Maddeler arasındaki toplam 13 madde oy birliği ile kabul edildi. Son olarak 76. maddenin Plan Ve Bütçe Komisyonuna havalesine ayrıca oturuma 13 Mayıs Cuma saat 14.30’a kadar ara verilmesine oy birliği ile karar verildi.

Bu haber 1748 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayraktepe Muhtarı Kamil Karip Ramazan Bayramı Mesajı yayınladı
Bayraktepe Muhtarı Kamil Karip Ramazan Bayramı Mesajı yayınladı
Saffet Sarı Ramazan Bayramı Mesajı yayınladı
Saffet Sarı Ramazan Bayramı Mesajı yayınladı