• Reklam
Coca Coladan Sağlıklı yaşam proğramı

Coca Coladan Sağlıklı yaşam proğramı

gençlerde yaşam boyu spor yapma alışkanlığının ve kültürünün geliştirilmesini sağlamak amacıyla 2013 yılında başlattığı Coca-Cola İçecek’in gençlerin aktif yaşam konusunda farkındalıklarını artırmak“3.2.1 Başla!” Sosyal Sorumluluk Programı tüm hızıyla devam ediyor.

14 Mayıs 2015 - 14:33

CCI_Logo_TRANSPARENT

 

 

 

Coca-Cola İçecek, daha aktif ve daha sağlıklı bir yaşam için gençleri harekete geçiriyor

 

Sapanca’da üç, Sakarya’da ise bir okula daha kazandırılan fiziksel aktivite oyun alanları ve spor ekipmanlarıyla, program kapsamında desteklenen okul sayısı 72’ye yükseldi. Sekiz ilde 50 bine yakın genç 3.2.1 Başla! aktiviteleriyle harekete geçti.

Anadolu Grubu’nun ana hissedarı olduğu Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan’da 10 ülkede 23 fabrika ve 10 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek (CCİ) tarafından gençlerin fiziksel aktiviteye katılımını artırmak hedefiyle başlatılan “3.2.1 Başla!” Sosyal Sorumluluk Programı kapsamında desteklenen okullar arasına Sapanca’dan üç, Sakarya’dan ise bir okul daha katıldı. 15 Mayıs tarihinde Sapanca Kemalettin Sami  Paşa Ortaokulu’nda dört okuldan 200’e yakın öğrencinin katılımıyla bir açılış etkinliği düzenlendi.

İlçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında öğrenciler gün boyu birçok farklı aktiviteye katılma şansı buldu. Okul bahçesinde kurulan eğlenceli atletizm ve basketbol yetenek parkuru gençlerin ilgi odağı oldu. Voleybol, hedef oyunları ve eğitsel oyunlarla hareketlenen açılış etkinliği, bir şenlik havasında tamamlandı.

“3.2.1 Başla!” programı ile Sapanca Kemalettin Sami Paşa Ortaokulu, Sinan Göksun İlkokulu ve Ortaokulu ile Sakarya Namık Kemal Ortaokulu’nun dış bahçeleri, çok amaçlı oyun sahalarına dönüştürüldü. Okullara spor malzemesi desteği sağlanarak öğrenciler için çeşitli aktivite ve spor olanakları yaratıldı. 

“3.2.1 Başla!” ile 50 bin genç aktif yaşam için harekete geçti

 

Coca-Cola İçecek tarafından 2013 yılında başlatılan “3.2.1 Başla!” Sosyal Sorumluluk Programı; İstanbul, Mersin, Bursa, Sakarya/Sapanca, Van, Ordu, Hatay ve Erzincan illerinde toplamda 72 ortaokul ve lisede uygulanıyor. Program kapsamında beden eğitimi öğretmenlerinin liderliğinde geliştirilen ve hayata geçirilen projeler desteklenerek okullarda dış mekan oyun alanları ve iç mekan aktivite alanları oluşturuluyor, okullara spor ekipmanları sağlanıyor.

 

Hayata geçirilen projeler doğrultusunda çocuklar ve gençler; atletizm, jimnastik, masa tenisi, basketbol, voleybol, dans, step, korfbol, bocce, okçuluk, hentbol, badminton gibi birçok farklı aktiviteye aktif olarak katılıyor.

 

3.2.1 Başla! Sosyal Sorumluluk Programı, bugüne kadar yaklaşık 50 bin genci aktif ve daha sağlıklı bir yaşam için harekete geçirdi.

 

Okullarda uygulanan projelerin çocukların ve gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimi üzerindeki etkisini ölçümlemek amacıyla akademisyenler tarafından yürütülen saha araştırması sonucunda, gençlerin %92’sinin proje faaliyetlerine düzenli olarak katıldığı, %80’inin ise 3.2.1 Başla! sayesinde daha çok hareket etmeye başladığı sonucuna varıldı. Araştırma bulguları, programın gençlerin %98’inde fiziksel ve sosyal gelişime katkı sağladığını da ortaya çıkardı.

 

CCİ, 2015 yılı sonuna kadar 10 ilde toplam 80 okula destek vermeyi hedefliyor.

 

Coca-Cola İçecek hakkında

Coca-Cola sisteminde satış hacmine göre altıncı sırada yer alan Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCİ), The Coca-Cola Company markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. CCİ Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ürdün, Irak, Suriye ve Tacikistan’da 10 bin çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

CCİ 23 fabrikası ile 370 milyona yakın tüketici kitlesine gazlı içeceklerin yanı sıra meyve suyu, su, enerji ve sporcu içecekleri, buzlu çay ve çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.

CCİ'nin hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) “CCOLA.IS”, Amerikan depo sertifikaları (ADR) ABD’de tezgahüstü piyasalarda “COLAY”,  Eurobond’u İrlanda Borsası’nda “CCOLAT” sembolleriyle işlem görmektedir.
 

Ayrıntılı bilgi için:

Serdar Öndin

cid:image001.jpg@01C9CE6D.F0BDAF90 İletişim Danışmanlığı A.Ş.

İstiklal Caddesi Suriye Pasajı No:166

Kat:5 Daire: 47 Beyoğlu- İstanbul

Tel: 0 212 245 33 23 Fax: 0 212 245 33 10

[email protected]
 

Bu haber 2463 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Bayraktepe Muhtarı Kamil Karip Ramazan Bayramı Mesajı yayınladı
Bayraktepe Muhtarı Kamil Karip Ramazan Bayramı Mesajı yayınladı